Koostöö Poola Wyszkowi kooliga muudetud

2012/13. õppeaastal alustasid Jüri Gümnaasium ja Poola Wyszkówi linna kool 1 Liceum Ogólnoksztalcace Im. C.K.Norwida w Wyszkowie koostööd. Praeguseks on kahe kooli vahel toimunud kuus külastusreisi õpetajatele ja õpilastele tutvumaks kooli ja kooliperega ning mõlema riigi kultuuriga.

Õpilased, kes on valitud ja keda valitakse projektis osalema, on olnud koolielus aktiivsed ja panustanud ülekoolilistesse üritustesse ning ettevõtmistesse. Jüri Gümnaasiumist on Poola kooli külastusreisil osalenud tavapäraselt 11. klasside õpilased, külastusreis Poola on toimunud kevaditi. Sügisel, uue õppeaasta alguses on Jüri Gümnaasium vastu võtnud need  õpilased ja õpetajad, kellega kohtuti kevadel Poolas. Õpilased ööbivad peredes.

Külastusreiside käigus on tutvutud mõlema riigi rahvakultuuri traditsioonidega ja kommetega, tähtsamate sündmustega lähiajaloos, toidukultuuriga ja on arendatud osalejate inglise keele oskust. Tutvutud on erinevate linnade ning vaatamisväärtustega, nii on näiteks Poola külalised külastanud Tallinna vanalinna, Tallinna Loomaaeda, Teletorni, Kadrioru parki, Jägala juga, Tartu vanalinna ja AHHAA keskust ning kohtutud ka Rae valla vallavanema Mart Võrklaevaga vallamajas. Lisaks on tehtud ainetevahelist koostööd, näiteks on koolide vahel läbi viidud matemaatikaviktoriin ja katsed keemias.

Külastuse käigus on õpilaste ja õpetajate vahel tekkinud sõprussidemed, mis jäävad kestma.

Pilt1

Sõpruskoolide kohtumine Wyszkówies 2016.a aprillis.

pilt2

Jüri Gümnaasiumi ja Poola kooli õpilased ning õpetajad Patkuli vaateplatvormil 2015.a septembris

pilt3

Jüri Gümnaasiumi ja Poola kooli õpilased ning õpetajad Varssavis 2015.a aprillis

Pilt4

Poola kooli õpilased ja õpetajad külas Jüri Gümnaasiumis 2014.a septembris

Pilt5

Jüri Gümnaasiumi õpilased ja õpetajad külas Poola koolil 2014. a aprillis. Pilt on tehtud Wyszkowi koolimaja ees.

pilt6

Poola kooli õpetajad külas Jüri Gümnaasiumis 2013.a aprillis