Suitsuprii Klass

Kooliõpilastele suunatud Suitsuprii Klass Ennetusprogrammi eesmärk on toetada tubakavaba elustiili ja tunnustada mittesuitsetamist. Programmis osalevad õpilased on oma allkirjaga lubanud jääda vähemalt kogu programmi perioodi, oktoobrist aprillini, tubakavabaks. Lisaks suitsetamisele ei tohi õpilased tarvitada ka muid suitsuvabu tubakatooteid ega teha vesipiipu või e-sigaretti.

Suitsuprii Klass 2015/2016

Suitsuprii Klassi ennetusprogrammis alustab 900 klassi. Kokku hõlmab ennetusprogramm 15 232 kooliõpilast üle Eesti. Eelmisel aastal osales programmis 886 klassi, neist suitsupriiks suutis jääda 84 protsenti.

Õpilaste suitsust eemale hoidmiseks ei kasutata Suitsuprii Klassi programmis hirmutamist ega järelevalvet, vaid soovitavat käitumisviisi ehk tunnustatakse mittesuitsetamist.

Ennetusprogrammis osalevad õpilased on oma allkirjaga lubanud jääda vähemalt kogu programmi perioodil, oktoobrist märtsini, tubakavabaks. Lisaks suitsetamisele ei tohi tarbida ka muid suitsuvabasid tubakatooteid ega teha vesipiipu või e-sigaretti.

Kõikide suitsupriiks jäänud klasside vahel loosib Tervise Arengu Instituut programmi lõppedes välja 18 rahalist põhipreemiat suurusega 270 eurot, mis on mõeldud matka, ekskursiooni või muu klassiürituse korraldamiseks. Lisaks sellele loositakse välja ka lisapreemiad tublimatele vaheülesannete täitjatele.

Suitsupriid klassid Jüri Gümnaasiumis oktoober 2015/2016

4.a, 4.b, 4.c, 4.d, 5.a, 5.b, 5.c, 5.d, 5.-7.v, 7.a, 7.b, 7.c, 7.d, 8.a, 8.h, 8.r, 9.c