JG õpilased osalesid koolidevahelisel discgolfi osasvusvõistlusel

Ülipopulaarne discgolf on sõbraliku keskendumise mäng

Jüri Gümnaasiumi põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased osalesid teisipäeval, 27.09 Tartus toimunud koolidevahelisel discgolfi osavusvõistlusel. Parim kool selgitati välja kolmes vanuseklassis (6.-12. klassi) võistlejate vahel, kelle ülesanneteks oli sooritada erinevatelt kaugustelt puttimised, lähenemised ja distantsivisked. Meie kooli esindasid Simon Miks (6.b), Trevor Värva (6.d), Jonell Post (7.a), Miia Grünbaum (7.a), Kirke Arro (8.e), Kristofer Kruusimäe (9.b), Freddy Mathias Schmidt (9.b), Raiko Ilves (9.b), Enely Jakovleva (11.c), Kert Laanemets (10.b), Björn Marrandi (10.b) ja Mathias Värva (10.b) koos õpetaja Nele Marrandiga.

Tuli tunnistada ja samas ka rõõmuga tõdeda, et mõnes Eesti koolis on juba igas vanuserühmas noori discgolfistaare kasvamas, aga Jüri Gümaasiumis on see sport alles noores arenemisjärgus. Siiski tegi Björn 130 osaleja seas paremuselt teise tulemuse ning teenis ka eriauhinna kui täpseim lähenemisvisete tegija. Individuaalarvestuses sai 2. koha ka Kirke Arro.

Järgmine discgolfi koolidevaheline võistlus toimub juba kevadel 2023. Me osaleme seal kindlasti, kuid harjutame enne kooli teemapäevadel. Oled oodatud kettaid lennutama!

Ilm oli spordi ja õuesolemise nautimiseks nagu loodud, seega saime kõik positiivseid emotsioone, natuke pingutust, kõvasti keskendumist ja ilusaid kettakaari nautida. Ühtlasi sättisime ennast ka pildile selleaastase Eesti meeste individuaalse kettagolfi meistri ja meeskondade arvestuses maailmameistri Rasmus Metsamaaga, kelle jaoks on sellest alast saanud profisport. Täna võistleb maailmas kõrgel tasemel mitmeid Eesti profidiscgolfareid, nende hulgas 2022. a enimteeninud naissportlasest maailmameister Kristin Tattar koos elukaaslase Silver Lättiga. On, mille poole püüelda!