Äge koolipäev

28.03.2024

28.märtsil toimus kogu gümnaasiumile tõeliselt äge koolipäev. Sellel aastal oli teemaks "Digitsioon". Põhiteemaks oli näidata ja arutleda selle üle, kuidas on tehnoloogia areng mõjutanud tänapäeva maailma ja kuidas on see meile kasuks või kahjuks. “Digitsioon” teema oli inspireeritud tehnoloogia arengust ja revolutsioonist tänapäeva ühiskonnas. Külas olid kultuuriandmete analüüsi teadur Andres Karjus, politoloog Tõnis Saarts, EBSi turundus- ja kommunikatsioonijuht Kadi Truuleht ja päeva lõpetas mikrobioloogia ja viroloogia professor Irja Lutsar. Iga külaline rääkis enda haridusteest, karjäärist ja kokkupuutest tehnoloogia. Samuti arutleti tehnoloogia arengu üle ja selle mõjust ühiskonnale. Õpilased said küsida ka erinevaid küsimusi külalistelt, mida päeva moderaatorid Bianca ja õpetaja Anneli külalistele edastasid.

Lisaks oli avatud ka messiala, kus erinevad koolid ja organisatsioonid tutvustasid oma tegevust. Külas olid:

Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Estonian Business School, Sisekaitseakadeemia, Southwestern Advantages, Kaitseväe Akadeemia, Yfu, Ehituskool, Väitlusselts, Eesti Veterinaarmeditsiini Üliõpilaste Selts, Tallinna Tehnikaülikooli Tartu Kolledž, Tallinna Teeninduskool, Tallinna Ehituskool, Tallinna Majanduskool, Tallinna tööstushariduskeskus ja Lasnamäe Mehaanikakool.