Ettevõtlusnädal

7.-10. oktoober 2019

7. oktoobril käis ettevõtlusnädala raames 6. klassidel külas meister-korstnapühkija ja ettevõtja Pepe Sussen, kes rääkis, mida kujutab endast ettevõtlus.

8. klassidel käis aga külas iduettevõtja Magnus Meldre, kes tõi välja ettevõtlusega seotud kolm olulist märksõna: töökus, tarkus ja õnn.

10. oktoobril  viis Argo Bachfeldt Eesti Töötukassast läbi töötoad teemal „Ühe ettevõtja karjäärilugu“ 9. klassidele.

10. oktoobril  toimunud vabariiklikul majanduse e-viktoriinil osales üle Eesti 2470 õpilast. Viktoriinis oli 30 küsimust, ning maksimaalselt oli võimalik saada 30 punkti. Viktoriinis uuriti näiteks, mis on kahe-eurose laulupeomündi teisel küljel, mis aastal asutati Microsoft, kellele kuulub tsitaat „Selles maailmas ei ole midagi kindlat, väljaarvatud surm ja maksud“ jne. Lisaks olid viktoriinis ka mõned ülesanded, kus tuli leida õige vastus maksude teemalistele küsimustele. Need osutusid ka keerukaimateks ja panid õpilaste teadmised ja oskused igakülgselt proovile.

Meie kooli parimad olid 24 punktiga Mikk Lainevool ja Elis Grauen 9.c klassist.

Vähemalt 20 punkti saavutasid meie koolist järgmised õpilased:

Mirko Lainevool 9.c- 23 punkti
Jakob Luts 7.c- 23 punkti
Kaur Kajar Kalmer 9.c- 22 punkti
Mairo Saarniit 7.c- 22 punkti

Samade punktisummade korral läks arvesse aeg ehk kes lahendas kiiremini, see sai ka parema koha. Meie koolist osales viktoriinil kokku 30 õpilast.