YFU Jüri Gümnaasiumis

YFU Eesti

YFU organisatsioonide kaudu käivad aastas tuhanded noored teistes riikides ja kultuurides vahetusaastal. See avab ja arendab inimest ning pakub talle võimaluse näha maailma teise nurga alt, kui seda on senini tehtud. YFU Eesti abil kogeb elumuutvat elamust igal aastal ligi sada noort - kolmkümmend neist saabub Eestisse, üle kuuekümne läheb Eestist laia maailma. Vahetusaasta pakub noorele inimesele võimaluse elada meie kultuuris sarnaselt meie noortega õpetades talle kohalikku keelt ja kultuuri.

2018/2019 õppeaastal õpib Jüri Gümnaasiumis kaks vahetusõpilast - Austraaliast ja Saksamaalt.

2017/2018 õppeaastal õppis Jüri Gümnaasiumis vahetusõpilane Mehhikost. Lisaks eesti keele algteadmistele ja esmasele keeleoskusele osales ta rahvatantsurühma tegemistes, õppekäigul rabas, valikkursustel ning kõikvõimalikel klassiüritustel.

2015/2016 õppeaastal õppis Jüri Gümnaasiumis kaks vahetusõpilast -  Jaapanist ja Saksamaalt. Siinsega erinev kultuuritaust tõi iga päev uusi teadmisi, arusaamu ja meeldivaid üllatusi nii meie kooli kui ka vahetusõpilastele. Koos käidi teatris ja kunstinäitustel. Koolitundide põhirõhk oli muidugi eesti keele õppimisel, kuid selle kõrvalt omandasid välisõpilased teadmisi kõigis ainetes, et hiljem oma koolis edukalt õpinguid jätkata. Keeleõppe esimesed sammud tehti koos algklassiõpilastega.