VeniVidiVici õpilasvahetuseprogramm

 

VeniVidiVici õpilasvahetuse programm

Jüri Gümnaasium liitus õpilaste poolt algatatud mittetulundusühinguga VeniVidiVici, mis pakub 7.-12. klasside õpilastele võimalust osaleda Eesti-siseses õpilasvahetuses. Õpilasfirma on loonud Teele Jakobsoni, Gerle Trifanovi, Iti Uusküla ja Kerli Jaakso 2011. aastal. Programmiga on tänaseks liitunud üle 190 kooli Eestist (saartekoolid, väiksed maapõhikoolid, suured linnagümnaasiumid, venekeelsed koolid). Programm võimaldab noortel tutvuda Eestimaaga, leida uusi sõpru, suurendada ühtekuuluvust ja muukeelsete koolide õpilastele ka keelepraktikat. 

Vahetusõpilaseks olemisel on mitu võimalust: 

  • olla vahetusõpilane üks või kaks nädalat teises eesti koolis ja osalustasu on 30€;

  • olla vahetusõpilane neli nädalat võõrkeelses keelekeskkonnas ning saad kaasa stipendiumi kõikide kulude katmiseks; 

* Vahetusõpilane elab vahetusperes, mille leidmise eest hoolitseb kool, kuhu õpilane vahetusõpilaseks suundub. Lisaks on võimaluse korral võimalik ööbida sugulaste juures või ühiselamus/ õpilaskodus. 

Lisaks pakub õpilasvahetus ka virtuaalset keelepraktikat. Keelepraktika raames otsime keelehuvilisele eakaaslasest mentori, kellega nelja nädala jooksul iganädalaselt 2-3 akadeemilist tundi (45min) eesti või vene keeles vabalt suhelda. Programm on tasuta!  

Lisainfo:
https://venividivici.ee/
info@venividivici.ee