Gümnaasiumi info

ÜLDINFO

 

Jüri Gümnaasium 2022/2023 koolivaheajad, õppeperioodid ja lõpueksamid

 

  •   sügisvaheaeg 24. oktoober 2022. a kuni 30. oktoober 2022. a;
  •   jõuluvaheaeg 24. detsember 2022. a kuni 5. jaanuar 2023. a;
  •   talvevaheaeg 27. veebruar 2023. a kuni 5. märts 2023. a;
  •   kevadvaheaeg (v.a 12. klass) 24. aprill 2023. a kuni 30. aprill 2023. a;
  •   suvevaheaeg (v.a lõpuklassid) 10. juuni 2023. a kuni 31. august 2023. a.

 

GÜMNAASIUM

Gümnaasiumis toimub õpe kolmes trimestris kursuste süsteemis, õppetunnid algavad hommikuti kell 8.30. Õppetunni pikkus on 75 minutit, ühes kursuses on 21 õppetundi. Ühes koolipäevas on maksimaalselt viis õppetundi. Kokkuvõttev hindamine toimub kursusepõhiselt.

2022/2023. õppeaasta gümnaasiumiastme trimestrite ja valikkursuste ajad on järgmised:

I trimester 1. september 2022 kuni 25. november 2022 (57 koolipäeva) sh:

  • õppetöö 1. september 2022 kuni 18. november 2022 (52 koolipäeva);
  • valikained 21. november 2022 kuni 25. november 2022 (5 koolipäeva);

II trimester 28. november 2022 kuni 10. märts 2023 (60 koolipäeva) sh:

  • õppetöö 28. november 2022 kuni 22. veebruar 2023 (53 koolipäeva);
  • iseseisva õppimise päev 23. detsember 2022 (1 koolipäev);
  • iseseisva õppimise päev 6. jaanuar 2023 (1 koolipäev);
  • valikained 6. märts 2023 kuni 10. märts 2023 (5 koolipäeva);

III trimester 13. märts 2023 kuni 9. juuni 2023 (58 koolipäeva) sh:

  • õppetöö 13. märts 2023 kuni 31. mai 2023 (50 koolipäeva);
  • iseseisva õppimise päev 17. mai 2023 (1 koolipäev);
  • valikained 1. juuni 2023 kuni 7. juuni 2023 (5 koolipäeva);
  • projektipäevad 8.-9. juuni 2023 (2 koolipäev);
  • 12. klasside õppetöö 13. märts kuni 20. aprill 2023

Riigieksamite toimumise ajad:

  • eesti keel – 24. aprill 2023                                 
  • inglise keel võõrkeelena B1/B2-tasemel (kirjalik) –  2. mai 2023
  • inglise keel võõrkeelena B1/B2-tasemel (suuline) – 3. -5. mai 2023
  • matemaatika – 17. mai 2023


Koolieksam 14.-15. juuni 2023

I trimesteri valikainete päevaplaanid:

  1. Eritoitlustus (Evelin Esajas), max 20 õpilast
  2. Sportmängud (Eliise Pajumets ja Egert Šarikov), max 28 õpilast
  3. Bränd ja turundus (Tiina Marandi), max 26 õpilast
  4. Jooga (Mikk Taniel) 11. ja 12. klassidele max 26 õpilast
  5. Draamaõpetus (Ingrid Mikk), max 26 õpilast
  6. Rahvusvaheline projektijuhtimine (Kriste Kald), max 25 õpilast
  7. Teadus meie ümber (Maarika Avloi ja Kärt Kruuk), max 26 õpilast
  8.  Küberkaitse (Ilmar Vessin), max 26 õpilast
  9. Kõrgreligioon ja Eesti (Ülo Liivamägi),max 24 õpilast
  10. Võtmetehnoloogiad rohepöördes (TalTechi õppejõud, ABB ) reaalklassidele, max 24 õpilast

Registreerimine valikainetele avaneb Stuudiumis 8.11.2022 kell 7.00

Üritused ja väljasõidu

Millal

Mis

Kellele Kus Vastutaja

16.11.2022

14.00-17.00

Paintball, klassi ühtsuse loomine ja koostöö 10.c klass Humala

Eliise Pajumets

Kersti Kaldmäe

22.11.2022 

8.30-17.00

Valikkursuse "Küberkaitse" väljasõit küberkaitsekeskusesse.

Tutuvumine küberkaitse tööga küberkaitsekeskuses

10-12.klassid (32 õpilast)  Kaitseliidu Harju Malev Ilmar Vessin 

22.11.2022

8.30-15.00

Valikkursus " Võtmetehnoloogiad rohepöördes"

Praktiliste tegevuste võimaldamine TalTechis.

10-12.klassid (24 õpilast)  TalTech Kristel Kook-Aljas

23.11.2022

8.30-15.00

Valikkursus " Võtmetehnoloogiad rohepöördes"

Praktiliste tegevuste võimaldamine TalTechis.

10-12.klassid (24.õpilast) 

TalTech Kristel Kook-Aljas

23.11.2022

9.30-12.15

Valikkursus "Kõrgreligioon ja Eesti"

Tutvumine juudi sünagoogiga.

10-12.klassid (26 õpilast)  Juudi sünagoog ja muuseum, Tallinn Ülo Liivamägi 

24.11.2022

8.30-15.00

Valikkursus " Võtmetehnoloogiad rohepöördes"

Praktiliste tegevuste võimaldamine TalTechis.

10-12.klassid (24.õpilast)  TalTech Kristel Kook-Aljas

25.11.2022

8.30-15.00

Valikkursus " Võtmetehnoloogiad rohepöördes"

Praktiliste tegevuste võimaldamine TalTechis.

10-12.klassid 
(24 õpilast)
TalTech Kristel Kook-Aljas

25.11.2022

12.00-16.00

Valikaine "Eritoitlustus"

Eesti Seenefarm, seente kasvatamine tööstuslikult. Tutvustada õpilastele erinevaid võimalusi toidu kasvatamiseks ja arendada nende toiduteadlikkust seente maailmas

10-12.klassid (18 õpilast)

Kullamaa, Läänemaa Evelyn Esajas 
17. jaanuar kell 10:00-15:00 Koolinoorte laulupeo eelvoorud Segakoor Keila Kool Liivi Lumijõe
06. aprill kell 10:00-15:00 Koolinoorte laulupeo eelvoorud Segakoor Keila Kool Liivi Lumijõe